气象 与地球大气层的交易, 其组成, 性能, 在持续的过程和现象, 在严格意义上识别与 大气物理学. 而且,正如在处理部门与她的大气物理. 气象学包括许多学科, 基本属于 动力气象学, 天气学, 云和降水物理学, 大气光学, 一个elektřina声学, 气候, 大气化学和放射性, 气象仪器和观测方法, včetně distančních metod meteorologických měření a interpretace jejich výsledků (družicová a radiolokační meteorologie) nebo hydrometeorologie, 代表有关水文的重要边界地区. S气象学是由人为增加密切相关的空气污染的大规模问题.

也许最有名的应用是气象领域 气象预报. 天气预报是根据大气和地球表面的物理状态进行详细的分析termobarického和湿度场. 它主要用于在基于微分方程的数值预报集成, 在一个特定的模型方法描述大气的动力学和热力学. 为配合数值预测, 以及为他们的细化和解释在他们自己的气候事件, 通过采用统计预测方法. 主观经验预报仍然有很大的作用和应用,解释因地制宜数值预测的结果,尤其是当, 特别是在极端的小规模的发生. 特定, 任何预测方法捕捉大气中只发生在一定的方法, 天气预报通常是概率,而不是严格的确定性的性质. 所以, 即充分利用它们可以主要用户信息, 这是熟悉气象学的可能性和大气的基本性质的必要程度. 在发行及正确地运用预测,由于时间天气允许用户采取切实有效的措施,在人类活动的各个领域.

研究天气预报的问题领域包括主题非常多样和广泛, velkou výzvou zůstává například zlepšení lokalizace předpovědi extrémních nebezpečných jevů (zejména konvektivní bouře a s nimi spojené přívalové srážky), 而且还预测低云在今年的冬半年, 而在公众而言往往需要长期的天气预报.

目前,该部讨论了两个 论文 věnujících se předpovědi konvekce s využitím družicových dat (více 这里), jedna disertační práce se zabývá problematikou dlouhodobých předpovědí počasí (viz 这里).

在讲座 该部提供的,学生可以从一个非常不同范围的科目选择, 把他们的天气预报的问题. 关于大气的基本信息, 气象要素和概念,如大气方面的行为, tlakové útvary nebo tryskové proudění získají studenti na přednáškách (NMET036NMET035), několik přednášek je věnováno fyzice (viz NMET002NMET031) a dynamice atmosféry (například NMET023NMET024), nezbytnou znalostí meteorologa jsou distanční metody v meteorologii (detaily NMET020NMET073). Katedra ale nabízí i řadu specializovaných přednášek týkající se například fyziky oblaků a srážek (viz NMET003), elektrických jevů (NMET001) nebo letecké meteorologie (NMET015).

Zájemce o numerické modelování v meteorologii se zaměřením na předpovědi počasí určitě uspokojí řada přednášek na tomto poli (například NMET008, NMET054, NMET059, NMET060, NMAF013NMAF014).

例如输入和输出天气预报.

风暴云在德国, 12. 七月 2011 17:40 UTC, MSG-1卫星

来自MSG-1卫星RGB合成图像

72每小时温度 2 米和风速和风向在 10 m nad zemí (z termínu 24.11.2013 00 UTC), WRF-ARW模型水平分辨率 30 千米